Епідеміологічне розслідування підтвердило наявність поліовірусу на Закарпатті. Зразки відправили до референс-лабораторії ВООЗ в Гельсінкі.

Важливо Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Ігор Кузін

“Зараз вкрай важливо говорити про поліо, адже вперше за багато років поліомієліт повернувся до України і став причиною паралічу невакцинованої 17-місячної дитини в Рівненській області. Було проведено епідеміологічне дослідження цього випадку, визначене коло контактних осіб, взято на дослідження проби води і ґрунту. Окрема група за його результатами працювала і на Закарпатті. Там також підтвердили наявність поліовірусу. Зразки доправлені до референс-лабораторії ВООЗ в Гельсінкі”.

МОЗ підготує відповідні заходи на державному рівні після того, як з'являться остаточні результати епідеміологічного розслідування. Він наголосив, що нині під загрозою "всі невакциновані діти в Україні", адже саме вони найвразливіші для поліомієліту.

Поліомієліт на Рівненщині: що відомо

  • На початку вересня у Рівненській області у півторарічної дитини підтвердили поліомієліт. Їй паралізувало ноги. Потім інфекцію виявили у ще 6 її братів та сестер. Ніхто з них не був вакцинований.
  • Цей випадок кваліфікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру. В ОТГ, де проживають діти, з 11 жовтня посилили заходи з імунізації.

Варто знати Коли потрібно вакцинуватися дітям та дорослим: календар обов'язкових щеплень

Тим часом батьки не поспішають імунізувати своїх дітей

Ігор Кузін

“Вакцинації потребували 242 дитини. Вакцинувати вдалося лише третину – 86. Ще 109 мали тимчасові протипоказання. А батьки 48 – взагалі відмовилися від щеплення”.

Він додав, що станом на 1 жовтня рівень охоплення щепленнями від поліовірусу серед дітей у віці до 1 року становить лише 59,7%. Найкраща ситуація в Києві, Кіровоградській та Сумській областях. Найгірша – в Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях.

Натомість для формування колективного імунітету рівень охоплення щепленнями повинен становити не менше 95%.

\

Календар профілактичних щеплень / Інфографіка 24 каналу