Тобто ті, хто купив фальшиві сертифікати про вакцинацію. Зробити це можна на вулиці Східній, 4/1. Про це на брифінгу повідомив лікар-інфекціоніст Віктор Петров.

Увага Медики з приватних клінік також зможуть отримувати страхові виплати через COVID-19

Що відомо про проєкт

За його словами, це соціальний проєкт для людей, які отримали фейковий сертифікат про щеплення від коронавірусу, однак змінили своє рішення і зараз хочуть зробити вакцинацію. Або ж вони з релігійних чи сімейних причин не хочуть розголошувати цю інформацію.

Наразі можливість зробити щеплення анонімно можуть усі мешканці Закарпаття в анонімному кабінеті щеплень у медичному центрі в Ужгороді.

Кому належить ініціатива

Створити перший такий проєкт в Україні запропонував керівник кафедри соціальної роботи УжНУ, професор, депутат Закарпатської обласної ради Федор Шандра.

За його словами, в області провели соціальне дослідження. Кількість фальшивих сертифікатів почала стрімко зростати після запровадження обов'язкової вакцинації від коронавірусу для державних службовців, а також працівників сфери освіти, медицини, культури. З'ясувалось, що зараз на Закарпатті є приблизно 4 тисячі фальшивих сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу.

Я звернувся до лікарів і до Департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА з проханням запровадити анонімну вакцинацію для того, щоб люди, які зробили помилку і купили фальшивий сертифікат про вакцинацію мали можливість це виправити і врятувати своє життя та здоров'я,
– розповів Шандор.

Де можна анонімно щепитись

Кабінет анонімно вакцинації буде працювати в Ужгороді цілодобово на вулиці Східній, 4/1 (медичний центр Prevention Hospital) і без запису.

Якими вакцинами? Для охочих зробити вакцинацію анонімно доступні також усі види вакцин, які зараз використовуються в Україні.

Конфіденційність. Кажуть, вестимуть облік також анонімно. Також пацієнти підписуватимуть згоду про щеплення перед процедурою, але також анонімно – під псевдонімом. Ці псевдоніми й вимушені використовувати, що людина могла отримати другу дозу щеплення.

Також медики запевнили, що у медичному центрі працівники, які проводитимуть анонімну вакцинацію, не ставитимуть зайвих запитань, не засуджуватимуть людей і не присоромлюватимуть за їхні помилки та переконання.