Уже після 30 років у організмі жінки зменшується вироблення яйцеклітин, що знижує і фертильність – ймовірність стати матір'ю.

Читайте також: Чому ожиріння матері може нашкодити дитині

Іншим, не менш важливим фактором є те, що з віком у жінок збільшується ймовірність багатоплідної вагітності та народження близнюків, включаючи трійні.

Уролог-андролог Станіслав Сосновський зазначає: існують різні аналізи та лікування, які можуть значно знизити вікові ризики.

1. Порушення розвитку сперматозоїдів

Основні ризики пізнього батьківства пов'язані з віковим порушенням розвитку (якості) сперматозоїдів. У тих сперматозоїдів, які все-таки нормально розвиваються, може знижуватися рухова активність.

2. "Старіння" статевої системи

При "старінні" чоловічої статевої системи збільшується процес фрагментації ДНК (поява розривів в ланцюжку ДНК) сперматозоїдів, в результаті чого є ризик розвитку мутації у дитини.

3. Гормональні порушення

Кількість андрогенів — чоловічих статевих гормонів — безпосередньо впливає на вироблення і якість сперми. Вікове зниження андрогенів (цілком природне і закономірне) тягне за собою проблеми з зачаттям дитини.

4. Утворення радикалів

В обміні речовин можуть утворюватися радикали — речовини, які будуть порушувати цілісність ДНК в сперматозоїдах. При низьких рівнях радикалів у сперми висока запліднююча функція, але при високих рівнях процес запліднення може бути порушений.

5. Генетичні мутації

Число генетичних мутацій, які дуже важко передбачити, збільшується разом з віком. А фактори, які до таких мутацій призводять, можуть бути абсолютно різні:

  • тривалий прийом лікарських засобів,
  • фізичні пошкодження,
  • погані екологічні умови (можливе радіаційне опромінення, і накопичення металів в організмі).

Варто зауважити, що кожен організм індивідуальний, і зміни в розвитку сперматозоїдів, процеси порушення сперми йдуть у кожного чоловіка по-різному.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.