Рішення, по кожному з таких випадків, прийматиме спеціальна комісія. Автор законопроекту новою забороною хоче покращити демографію в країні.

Рік тому 30 тисяч полячок вийшло на протест, обурюючись спробі заборонити аборти. В країні ще з 90-х діють певні обмеження на переривання вагітності, та демографи кажуть, що це так і не вплинуло на статистику.

Читайте також: У Польщі жінки вимагали не втручатися в їх особисте життя

Законопроект вже подано на розгляд профільного парламентському комітету. У ньому написано, що переривати вагітність можна лише у лікарні якщо є загроза життю жінки, якщо плід має вади не сумісні з життям або вагітність наслідок зґвалтування. Будь-які інші підстави не приймаються.

Звісно, ніякої відповідальності за порушення закону немає. Гінекологічні операції в домашніх умовах і підручними засобами – це прямий шлях до росту жіночої смертності та безпліддя.

Українські жінки, намірам обмежити право на аборт, гучний протест не заявили. Ця тема доволі лоскітлива і завжди вирішувалась тихо, без зайвого галасу. Але ті хто про це знає – у своїй аргументації різкі та безкомпромісні.

Якщо в мене буде небажана вагітність, то я це зроблю шпицею, вішалкою, чи іншим предметом. Але я це зроблю, і не буду виховувати небажану дитину лише тому, що просто комусь з Верховної Ради хочеться, щоб моє і так тяжке економічне становище, було ще більш поглиблене з народженням дитини,
– розповідає учасниця протесту Ксенія Чубук.

Зустрічатись із журналістами і коментувати власний законопроект Дмитро Голубов поки не хоче. Натомість лікарі констатують, що за часів Незалежності, кількість абортів в країні зменшилась вшестеро.

Кажуть, допомогла популяризація і пропаганда контрацепції. А ще сплеск народжуваності стимулює державна підтримка материнства. Вона куди ефективніша за заборони.

Читайте також: Це має бути свідомий вибір, – Геращенко прокоментувала ідею заборони абортів