Європейський союз законтрактував додаткові 300 млн доз вакцини від COVID-19 виробництва компаній Pfizer і BioNTech. Про це, як повідомляє Bloomberg, оголосила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

Також на тему: Велика Британія затвердила третю вакцину від коронавірусу

Я особливо рада, що 75 мільйонів з цього замовлення вже будуть доступні з другого кварталу. Решту поставлять в третьому і четвертому кварталах,
– сказала вона.

Як і попередня, нова угода складається з двох частин. ЄС розмістив тверде замовлення на 200 мільйонів доз з можливістю запросити додаткові 100 мільйонів ін'єкцій.

Вона додала, що в ЄС забезпечили кількість доз, необхідних для вакцинації 380 мільйонів європейців, а це понад 80% європейського населення.

Фон дер Лейен сказала, що інші дозволи на вакцини очікуються в найближчі тижні й місяці, тому в Європі буде більш ніж достатньо вакцини в надійні терміни.

Що відомо про вакцину Pfizer/BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності був однаковим навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).
  • 21 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило препарат та рекомендувала його використання в країнах ЄС.