За останній тиждень кількість госпіталізованих там зросла на 9%. Не знижується в області і смертність від коронавірусу. Директор Закарпатської обласної лікарні Юрій Яцина розповів про ситуацію в регіоні.

Увага Як тримати імунітет у тонусі цілий рік

Завантаженість COVID-лікарні

За даними медика, зі 140 ліжок заповнені хворими – 80. Зокрема, 9 пацієнтів перебувають у реанімації, а 71 людина – на кисні.

Сьогодні до нас надійшли ще п'ятеро людей. За минулу добу помер один пацієнт, 10 одужали, з них – двоє вакцинованих,
– повідомив Юрій Яцина.

Лікар наголосив, що в обласній лікарні немає різкого збільшення хворих на коронавірус, але загалом в області кількість хворих все ж зростає.

Чому на Закарпатті зросла захворюваність

Медик вважає, що причина погіршення ситуації в регіоні може бути пов'язане з поширенням в Європі нового штаму Омікрон.

Європа "горить", а Закарпаття розташоване на кордоні, це перший регіон. Навколо нас чотири держави, ймовірно, йде міграція населення. Цілком може бути,
– розповів Юрій Яцина.

Також директор обласної лікарні вважає, що вже невдовзі ситуація з COVID-19 в регіоні може ще більше ускладнитись.

Чи є вже на Закарпатті штам Омікрон

Юрій Яцина не підтвердив даних про циркуляцію нового штаму на Закарпатті. Адже, Омікрон ще не ідентифікований в Україні.

Крім того, лікар закликав людей активно вакцинуватись. За його даними, в лікарні лише 4% пацієнтів з COVID-19 – вакциновані.

Симптоми змінились

Лікар розповів, що не в усіх хворих на COVID-19 зникає нюх та смак, але температура, слабість і загальні відчуття простудних, вірусних захворювань – залишились основними симптомами коронавірусу.

Водночас значно зросла потреба у кисні серед госпіталізованих з COVID-19.

Яка захворюваність на коронавірус у Закарпатські області?

За даними МОЗ, в Україні це єдина область, де погіршується ситуація з коронавірусом. Зокрема, в регіоні госпіталізацій більше ніж виписок з медичних установ – такий розрив становить + 15% і останнім часом тільки зростає. При тому, що в середньому по країні кількість госпіталізованих на -19% менше кількості виписаних. Щодо захворюваності, то за попередню добу в регіоні зафіксували 536 випадків інфікувань.