Хіміки з Університету Толедо (США) провели експерименти з клітинами, які піддавалися випромінюванню синього світла, пише Scientific Reports.

Читайте також: Топ-4 факти про здоров’я очей

Вони описали механізм, який приводить до загибелі цих клітин.


Синій колір світла здатний псувати зір

Гострий зір забезпечує жовта овальна пігментована пляма. Попередні дослідження, які проводилися з метою вивчення синього кольору на зір, виявили, що він спричиняє деградацію та погіршує зір.

Свою увагу науковці зосередили на хімічній будові сітківки: зокрема, на хромопротеїдах – альдегідах вітаміну А, які ще називають Ретиналь. Вони можуть переходити в транс-форму, яка в великих кількостях стає токсичною. Однак вчені не уявляли, як вони впливають на клітинну мембрану.

Висновок вчених такий: синє світло спричинило сплеск кальцію, що змінив форму клітини. Через зміну форму клітина загинула.


Синє світло спричинило сплеск кальцію

Вчені також провели дослідження з клітинами серця, нейронами та раковими клітинами. Результат не змінився – всі вони постраждали, як клітини сітківки.

До слова, багато людей навіть не здогадуються, що деякі звички можуть призвести до хвороб очей.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.