Про це пише дієтолог Світлана Фус у своєму Instagram.
Читайте також: Рецепти корисних перекусів для дітей у школу
За її словами, найоптимальнішим варіантом перекусу, який не лише наситить організм, а й не буде вельми калорійним, є домашній сир із медом, корицею та фруктами або ягодами.
Не менш смачним і корисним буде овочевий салат. Наприклад, можете з'їсти на перекус помідор з руколою, моцарелою, оливковою олією та цільнозерновим хлібом. Один із моїх улюблених – салат з тунцем (або креветками) з додаванням авокадо, томатів і селери. Або це можуть бути брокколі з вершковим сиром, кропом і фісташками. Варіантів – безліч. Так, і організм отримає потрібні йому речовини, і ви будете ще довго відчувати ситість,
– зазначає фахівець.
За її словами, перекус – це такий же прийом їжі, як і все решта: він може бути між сніданком і обідом або обідом і вечерею – це залежить від того, о котрій Ви обідаєте.
"Якщо обід є раннім, о 12-13 годині, то перекус найкраще з'їсти години через 4 після обіду, а якщо обід о 15-16-й, то перекус обов'язково потрібно зробити між сніданком і обідом. Обов'язково після їжі, через 1-1,5 години випийте склянку теплої води. Так ви навчитеся відрізняти спрагу від голоду", – зауважила дієтолог.
Щодо перекусу перед сном, Світлана Фус рекомендує випити склянку води, якщо не впевнені, що відчуваєте саме фізичний голод, а якщо все ж таки є голодними, то з'їжте невелику порцію риби або птиці з тушкованими овочами.
"Головне правило – не наїдатися перед сном і не їсти важко засвоювані продукти", – наголошує вона.
До слова, раніше дієтологи склали перелік продуктів і страв, які не варто вживати на сніданок на порожній шлунок.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.