Фахівці британського підрозділу компанії HCA Healthcare нагадали, що для більш вдалого лікування важливо звертатися до лікарів саме на ранньому етапі раку.

Читайте також: Науковці назвали цукор, який знищує ракові клітини

Перший симптом: головні болі. Підозри повинні викликати стійкі і часті болі. Ранньою ознакою раку мозку нерідко є головний біль, що виникає вранці і разом з ним відчуваються занепад сил, погіршення зору.

Другий симптом: нудота і блювота. Вони виникають у зв'язку з тим, що пухлина ускладнює циркуляцію рідин.


Головний біль – ранній симптом головного мозку

Третій симптом: забудькуватість. Зміна когнітивних функцій і характеру людини нерідко списують на вік, але також вони можуть вказувати на рак мозку. Провали в пам'яті і втрата ініціативності, плутанина в думках можуть свідчити про ранні симптоми хвороби.

Четвертий симптом: неконтрольовані дії. Посмикування м'язів, мимовільні рухи тіла, укуси язика, втрата контролю над сечовим міхуром – якщо ви раптом розумієте, що тіло перестало підкорятися вольовим зусиллям – потрібно звернутися до лікаря.

П'ятий симптом: втрата слуху і рівноваги. Проблеми зі слухом у випадку раку мозку можуть виникати через те, що пухлина починає тиснути на нерви вуха. Також при цьому страждають нерви, пов'язані із забезпеченням рівноваги, у людини може виникати порушення балансу при ходьбі.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.