Про те, як Міністерство охорони здоров'я України та Національна служба здоров'я України працюють над своєчасним запуском реформи повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте також: Що буде пріоритетним у медицині для уряду у 2020 році

Чи готові українські лікарні

Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області повинні були забезпечити автономізацію та комп'ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня.

Примітно, якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір з таким закладом — отже лікарня не отримає фінансування. В такому випадку гроші на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада.

Олексій Гончарук
На сьогодні вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Найбільш проблемна область — Запорізька – автономізація складає 85%. Станом на 5 лютого всі ключові заклади обласного підпорядкування не автономізовані.

П'ять областей виконали план комп'ютеризації тільки на половину — Луганська (48%), Харківська (55%), Київська (55%), Сумська (56%), Запорізька (56%)”.

До теми: Що передбачає трансформація медзакладів та як тепер фінансуватимуть лікарні


НСЗУ може відмовити медзакладу у фінансуванні /Фото:Unsplash

Що охоплює Програма медичних гарантій

Всі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців, вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.

У 2020 році впроваджується гарантований пакет медичних послуг, він включає:

  • первинну допомогу;
  • екстрену;
  • амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
  • стаціонарну;
  • паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
  • медичну реабілітацію;
  • медична допомога у зв'язку з пологами;
  • реімбурсація лікарських засобів ("Доступні ліки").

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.