Майже всі ліки рекомендують зберігати у закритих шафках, скриньках, коробках, або ж спеціальних аптечках-контейнерах, які щільно закриваються.
Читайте також: Як правильно зберігати ліки вдома: основні правила
Бажано класти туди навіть ті препарати, які приймаєте щодня. Залишати їх на тумбочці біля ліжка чи на столі не варто. Виняток можна зробити лише для ліків у тарі з темного скла або непрозорих флаконах.
Абсолютно всі пігулки, капсули, порошки, перев'язувальний матеріал, пластирі активно вбирають вологу і через це псуються. Тому їх категорично заборонено зберігати в шафці у ванній.
Не найкраще місце для ліків і кухня, особливо шафи, що близько до плити. Крім вологи, ліки тут зазнають ще й впливу нестабільної температури.
Багато ліків радять зберігати при кімнатній температурі.
Ліки повинні зберігатись в сухому місці
Які ліки зберігати в холодильнику
Лише деякі ліки варто класти в холодильник, і це обов’язково вказують в інструкції.
Розмістити ліки краще на дверцятах холодильника або на нижній полиці. Головне – трохи далі від морозильної камери, там зберігати ліки не можна в жодному разі, при температурі нижче нуля багато з них втрачають свої властивості.
Найкраще, якщо температура тримається в межах 2-8°C тепла.
Перш ніж покласти засіб у холодильник, бажано упакувати його в поліетиленовий пакет або скласти в контейнер-аптечку, що закривається. Це допоможе звести до мінімуму вплив на препарат вологи, адже навіть в найсучасніших моделях холодильників може виникати конденсат.
Рідкі лікарські засоби, які містять антибіотики, вітаміни, глюкозу, сироп, настої та відвари з лікарських трав, краплі для очей, слід зберігати в холодильнику, не допускаючи їхнього заморожування.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.