Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я на своїй сторінці у Facebook.

У топі серцевих хвороб стенокардія – напади раптового болю в грудях, передінфарктний стан, який супроводжується гострим порушенням живлення серцевого м'яза внаслідок спазму і склерозу її артерій.

Читайте також: В Україні заборонили популярні полівітаміни

Другим небезпечним захворюванням є інфаркт (вид локального змертвіння тканин органа).

На третьому місці рейтингу небезпечних серцевих хвороб інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що спричинює ушкодження тканин мозку і розлади його функцій.

Серцево-судинні захворювання, зазвичай, виникають через надлишкову вагу, цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск, куріння та вживання алкоголю, низьку фізичну активність, нездорове харчування та сидячий спосіб життя.

Аби уникнути та знизити ризик виникнення серцевих хвороб, лікарі радять чоловікам після 35 років регулярно перевіряти артеріальний тиск та не перевантажуватися.

80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря,
​– зазначила Уляна Супрун.

Також пацієнти з хронічними серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати безоплатно або в рази дешевше ліки за програмою "Доступні ліки".

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.