Вчені з університету Нотр-Дам в США вирішили виміряти концентрацію гормонів кортизолу та тестостерону в крові молодих батьків, пише журнал Hormones and Behavior.

Читайте також: Чому не потрібно робити уроки з дитиною: пояснення психолога

Дослідники взяли зразки крові у майже 300 чоловіків у перші дні після народження їх дитини. Серед учасників дослідження були як багатодітні батьки, так і ті, у кого це була перший дитина.

Які гормони вказують на те, як тато буде піклуватися про дитину
Які гормони вказують на те, як тато буде піклуватися про дитину

Вчені побачили, що ті чоловіки, у яких рівень кортизолу підвищувався, коли вони тримали свою дитину на руках, більше дбали про неї.

Більше доглядали за новонародженими ті батьки, у яких був низький рівень тестостерону.
Підвищений рівень кортизолу робить чоловіка, як і жінку, схильним до більш швидкого реагування на сигнали їх дітей.

Висновок науковців такий: більш турботливі ті батьки, у яких підвищений рівень кортизолу та низький рівень тестостерону, ніж ті, у яких не спостерігалося цих змін.

Які батьки є більш турботливими
Які батьки є більш турботливими

Яку роль відіграють гормони кортизол та тестостерон? Гормон кортизол виділяється корою наднирників під впливом одного з гормонів гіпофіза ( залозою, що розміщена в головному мозку). Він регулює вуглеводний обмін організму, а також відіграє важливу роль під час стресових станів організму. Під час вагітності рівень кортизолу збільшений.

Тестостерон – основний чоловічий статевий гормон – впливає на процес виробництва сперматозоїдів, розвиток м'язової тканини і багато іншого.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.