Чому старіє шкіра

Коли рівень колагену в організмі знижується, на шкірі з'являються зморшки, рани гояться гірше, кістки стають більш крихкими, а суглоби руйнуються.

Також на тему: Після купання у водоймі з'явились висипання: що робити

Зазвичай вироблення колагену знижується з віком. У цього білка є свій термін життя, і коли він закінчується, організм виробляє колагенази – спеціальні ферменти для розщеплення колагену. В результаті розпаду утворюються сигнальні пептиди, які стимулюють клітини виробляти новий колаген.

З віком сприйнятливість клітин до сигнальних пептидів слабшає, тому вони виробляють менше колагену. Інші причини руйнування колагену – це хвороби, генетика, вплив ультрафіолетових променів, куріння і незбалансована дієта.

Щоб компенсувати нестачу природного колагену, виробники пропонують косметику з цим інгредієнтом. Однак їх ефективність сумнівна.

Як сповільнити старіння шкіри

Стимулювати вироблення колагену за допомогою косметики все ж можна. Тільки для цього потрібні не креми з колагеном, а засоби догляду, в складі яких є ретиноїди або вітамін С. Ось як це працює.

  • Ретиноїди – похідні вітаміну А. Вони пригнічують ферменти, які руйнують колаген, і працюють як сигнальні пептиди, тобто змушують організм створювати новий колаген.
  • Вітамін С бере участь в утворенні речовини, відповідальної за кількість колагену, шляхом чого й омолоджує шкіру. У складі косметики вітамін С повинен бути присутнім у формі аскорбінової кислоти, яка позначається як L-Ascorbic Acid.
  • Крім того, важливо використовувати сонцезахисні засоби. Ультрафіолетове випромінювання руйнує колаген і тим самим прискорює старіння шкіри, а сонцезахист захищає від фотостаріння і допомагає зберегти шкіру молодою довше.
  • Щоб шкіра не старіла завчасно, також потрібно відмовитися від куріння і алкоголю, більше займатися спортом і збалансовано харчуватися.