Суть процедури ЕКЗ полягає в заплідненні яйцеклітини поза організмом. Яйцеклітини запліднюють сперматозоїдами в лабораторних умовах. Далі їх культивують на спеціальних середовищах, розповіла акушер-гінЕКЗлог, репродуктолог Сона Ншанян.
Читайте також: Штучне запліднення жінкам старшим 49 років заборонять
Отриманий ембріон переносять у порожнину матки. Там згодом відбувається його подальше природний розвиток, який закінчується народженням дитини.
Ще десять років тому процедура ЕКЗ була причиною численних дискусій, оскільки гостро стояло її морально-етичне питання. Раніше рівень наявних технологій дозволяв жінкам вагітніти після підсаджування 3-8 ембріонів, в результаті чого виникали багатоплідні вагітності та дуже часто народжувалися двійні та навіть трійні.
ЕКЗ: дає змогу народити дитину батькам з репродуктивними проблемами
Сьогодні у зв'язку з розвитком унікальної технології кріоконсервації, виживаність ембріонів істотно збільшилася, тому відпала необхідність переносити більше ніж 1-2 ембріони.
Процедура ЕКЗ показана в багатьох випадках безпліддя, при повній непрохідності або відсутності маткових труб або недостатній кількості або якості сперматозоїдів у чоловіка.
Сучасне екстракорпоральне запліднення здійснюється за допомогою декількох методик:
⠀
ІКСІ – цей метод передбачає введення сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою гострої і тонкої голки. Цей метод застосовується в разі нерухомості сперматозоїдів, через що вони самостійно не здатні запліднити яйцеклітину. Проводять ІКСІ і при невеликій кількості сперматозоїдів, а також при їх повній відсутності в еякуляті. В такому випадку сперматозоїди отримують в процесі пункції яєчок. А також, методика ІКСІ рЕКЗмендована при заплідненні у пацієнток старше 40.
⠀
ПІКСІ – методика дозволяє відібрати сперматозоїди, що пройшли додаткові тести з використанням гіалуронової кислоти, для подальшого проведення ІКСІ.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.