Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: Який народний метод не захищає від грипу: пояснення від Супрун
Супрун зазначила, що всього 30 хвилин прослуховування музики в наушниках на повній гучності можуть завдати безповоротної шкоди слуху.
"Вплив гучних звуків протягом тривалого періоду часу викликає втому сенсорних клітин вуха. Як результат — тимчасова втрата здатності чути або такі явища, як дзвін у вухах або ж "приглушений" шум. Слух нормалізується після того, як сенсорні клітини відновлюються. Такі перепади звуків буквально їх “зношують”, тому з часом ймовірність погіршення та навіть втрати слуху кардинально зростає", – розповіла вона.
За словами міністерки, генетична схильність, хронічні хвороби (як-от, діабет) та куріння – також є значними факторами ризику, які можуть сприяти проблемам зі слухом.
Що допоможе зберегти слух:
– За можливості обирайте якісні шумопоглинаючі навушники. Вони допоможуть ізолювати зовнішній шум і зменшити гучність у ваших навушниках.
– Якщо відвідуєте гучне місце – періодично робіть паузи та виходьте в більш спокійне місце, щоби відпочити від шуму. Банальна порада, але кілька хвилин на вулиці допоможуть прийти слуху до тями.
– Також у гучних місцях можна використовувати спеціальні вкладки для вух. В залежності від матеріалу та якості прилягання, вони здатні поглинати шум від 5 до 45 децибелів.
– Не стійте близько до джерела шуму, наприклад, поруч біля динаміків.
– Намагайтесь слухати музику в навушниках не більше ніж 1 годину в день або ж робіть між цим тривалі перерви.
– Якщо відчуваєте, що ваш слух погіршився — обов’язково зверніться до лікаря! Та регулярно перевіряйте слух.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.