Лікар головний Біла Вікторія Володимирівна назвала деякі поради для вагітних, пише 4mama.

Читайте також: Які продукти потрібно їсти, щоб дитина народилася розумною

Медик радить довіряти подругам, лікарям, партнеру, але остаточні рішення приймати самим.

Потрібно пам’ятати, що майбутні батьки та лікарі є партнерами між собою, оскільки їх об’єднує одна мета – здорова дитина та щаслива мати.

Тіло знає набагато краще, як поводитися на пологах, тому довіряйте йому. І лише іноді потрібна допомога лікарів.

Нормально, коли під час пологів все може піти не за вашим сценарієм. Тому до цього потрібно бути готовою. Подумайте, чи потрібен вам партнер на пологах і яку позицію він там займе – спостерігача чи помічника.

Вивчіть різні варіанти того, як можна собі допомогти під час пологів – методика дихання, самомасаж, позу та відсутність чи присутність партнера.

Варто розуміти, що біль – це не ворог, а індикатор певних процесів. Тому навіть якщо ви вирішили зняти його медикаментозно, то він у будь-якому випадку може виникнути. Не вірте тому, що болі під час пологів не буде, найкраще вивчіть, як допомогти собі у таких умовах.

І найголовніше – це вивчіть питання, яке вас хвилює, на курсах чи з літератури. Коли людина достатньо знає – вона впевнена у своїх діях, знання дають відчуття стабільності та контролю.

До слова, під час вагітності організм жінки зазнає деяких змін, більшість з них вважається нормою.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.