Adme зібрали найбільш популярні і дієві поради, які стануть в нагоді всім, кому нестерпне розставання з подушкою вранці.

Як швидко прокинутися

 1. Прокиньтеся під приємну музику або звуки. Важливо, щоб ніщо вас не дратувало, а, навпаки, стимулювало до пробудження.
 2. Відкрийте очі і поворухніться. Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Посміхніться та потріть долоні.
 3. Подумайте про цікаві пригоди, які очікують вас. Або просто уявіть, що буде, якщо ви не прийдете на роботу.
 4. Випийте склянку води. Це простий, але дуже ефективний метод. Просто поставте з вечора склянку поруч з ліжком. Ковток води не тільки допоможе прокинутися, але і підготує вашу травну систему до прийому їжі.
 5. Встаньте і вимкніть будильник. Для цього необхідно заздалегідь розташувати його подалі від ліжка.
 6. Ви прокинулися! Тепер саме час зробити зарядку або прийняти душ.

Метод Кастори

Психолог Алексіс Кастор в першу хвилину після пробудження пропонує виконати одну з таких вправ:

 1. Швидко порахувати від 100 до 1 (вголос і з відкритими очима – як і всі наступні вправи).
 2. Вимовити алфавіт, вигадуючи на кожну літеру слово (А – амфора; Б – білка і т. д.), Якнайшвидше. Якщо на якійсь букві ви затрималися на 30 секунд, пропустіть її.
 3. Вимовити 20 чоловічих імен, кожному дати номер.
 4. 20 жіночих імен.
 5. 20 харчових продуктів.

Читайте також: Як навчитися засинати за 1 хвилину

Загальні поради

 1. Лягайте спати раніше. Як це не банально, більшість людей не мають достатньої кількості сну, і тому їм важко вставати вранці.
 2. Налаштуйте свій цикл сну. Спіть по 90 хвилин. Цикл сну людини становить близько 90 хвилин. Постарайтеся спати той час, який кратний 90 хвилинам, наприклад, 6, 7,5 або 9 годин.
 3. Правильно харчуйтеся. Краще повечеряти здоровою їжею, щоб не відчувати важкість у шлунку – це негативно впливає на сон.
 4. Визначтеся, коли вам треба прокидатися. Вчені виявили, що приблизно за годину до того, коли людина планує прокинутися, організм починає викидати в кров високу дозу гормонів. Цей процес готує людину до пробудження.
 5. Прокидайтеся в один і той же час в будні дні і на вихідних. Кожен раз, коли ви прокидаєтеся пізніше звичайного, ви збиваєте ваш циркадний ритм. Навіть якщо вам хочеться поспати довше, змушуйте себе прокидатися в один і той же час кожен день.
 6. Виберіть правильний будильник. Одну людину краще будить дзвінкий різкий звук, другу – звук включеного радіо, третю – вібродзвінок мобільного телефону.
 7. Діти – ось відмінна альтернатива будильнику. Спите занадто довго? Вони вас розбудять.