Найкраще його називати "4-7-8". Adme пояснили суть цього методу.

Все що потрібно зробити

  1. Спокійно вдихати через ніс протягом 4 секунд.
  2. Затримати дихання на 7 секунд.
  3. Після цього не поспішаючи видихати через рот протягом 8 секунд.

Це дихальна вправа уповільнює наш серцевий ритм і заспокоює. Причому відбувається це дуже швидко – всього через кілька повторів. Це працює.

Як це працює

Коли ви відчуваєте стрес або тривогу, кількість адреналіну у вашій крові збільшується, а дихання стає швидким і поверховим. Методика діє як седативний препарат. Затримка дихання з нарочито повільним видихом неминуче уповільнює серцевий ритм. Це фізіологія.

Також ця практика заспокоює ваш розум. Просто тому, що вам потрібно постійно рахувати і зосереджуватися на своєму диханні. У цей момент ви цього не усвідомлюєте, але ваша центральна нервова система буде поступово заспокоюватися, а почуття тривоги йти. Ефективність такої методики вам підтвердить будь-який невролог.

Як підсумок, все ваше тіло розслабляється. За швидкістю і силою ефекту це схоже на анестезію. Вивченням цього методу зайнявся доктор медичних наук з Гарварду Ендрю Вейл. Він з'ясував, що практика "4-7-8" вже кілька століть відома індійським йогам. Вони використовували її під час своїх медитацій, щоб досягти повної релаксації. Так що можна вважати її абсолютно безпечною.

Як це може бути корисно конкретно вам

Якщо ця техніка буде впливати на вас, вона допоможе заснути набагато швидше. І це стосується зовсім різних ситуацій. Наприклад, коли ви прокидаєтеся пізно вночі, занадто багато думаєте про щось і ніяк не можете заснути. Або ж коли ви нервуєте перед конкурсом або важливою подією у вашому житті. Методика "4-7-8" допоможе вам.