Верховна Рада 29 жовтня підтримала у другому читанні законопроєкт, що передбачає штраф за порушення правил перевезення дітей. Згодом його підписав президент Володимир Зеленський. Відтепер в Україні заборонено перевозити дітей не в спеціальних дитячих кріслах.

Читайте також: У якому віці привчати дитину до горщика

Цей закон спрямований на збереження життя дитини під час поїздок. У випадку аварії при використанні автокрісла летальність знижується на 70%, пише лікар Марина Осипенко.

Як обрати автокрісло для дитини: головні поради

Перед вибором автокрісла потрібно визначитись з його групою. Обов'язково визначати зріст, вагу та комплекцію малюка.

1. Визначаємо тип кріплення залізні кріплення isofix(на жаль, є не у всіх автомобілях) або штатні ремені безпеки.

Після того, як визначились з кріпленнями, обираємо модель.

2. Зверніть увагу на те, що крісло має бути виконане з якісного пластику. В підголівнику та боковинах сидіння мають бути вставки з пінополістиролу (при ударі вони руйнуються, поглинаючи ударну силу).

3. Для комфорту під чохлом сидіння має бути м'яка поверхня, ремені безпеки з м'якими накладками. А от підголівник має бути твердим та добре фіксованим. Чохли мають зніматися для прання.

4. Усі якісні моделі у групах від 0+ до 3 не мають мати горизонтального положення для переміщення, це не ефективно та небезпечно. Оптимальний кут нахилу – 45 градусів.

5. Автокрісло має мати Європейський стандарт якості R44/04, 44/03 та сертифікат від ADAC.

6. Не використовуйте автокрісла, які були у вжитку, або після аварії. Ви не можете бути впевнені в його подальшій справності. Термін придатності автокрісла у середньому становить до 6 років.

7. Найбезпечніше місце кріплення – по центру заднього сидіння, якщо не можливо то справа чи зліва, де надійніше кріплення.

8. Дітей до 2 років рекомендовано перевозити в автокрісла закріпленому проти напрямку руху транспорта (так менший ризик травмувати шийний відділ хребта при гальмуванні). Після 2 років за напрямком руху.

Чому необхідно возити дитину в автокріслі – дивіться відео 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.