Про результати свого дослідження доктор Жібуркус розповів під час міжнародної конференції медичного канабісу у Харкові 20 квітня.
Так ендоканабіноїди відіграють важливу роль в організмі живих істот: вони служать сигнальними молекулами між нейронами, які вивільняються з однієї клітини й активують рецептор канабіноїдів, присутній на прилеглих клітинах.
Ендоканабіноїди беруть участь у процесах травлення (регулюванні апетиту), різних запаленнях, больових та стресових процесах, терморегуляції та метаболізму, а також – впливають на пам'ять.
Ендоканабіноїд 2-AG був виявлений у складі коров'ячого й людського материнського молока.
Ендоканабіноїди в людському організмі
У грудні минулого року після тривалого обговорення і ґрунтовних досліжень Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала звіт, де визнала, що канабідіол не несе ризиків залежності. Натомість має позитивний ефект при епілепсії та у паліативній допомозі.
Разом з тим, ВООЗ не готова рекомендувати канабідіол у медицині через брак досліджень. Ґрунтовніший звіт про терапевтичну цінність рослини і ризики для громадського здоров'я від неї ВОЗ має намір опублікувати вже цієї весни.
Що можуть лікувати препарати з канабісу
В Україні жодних досліджень медичних властивостей конопель не можливо проводити. Бо у нас рослина канабіс внесена законодавством у список небезпечних психотропних речовин. І вивчати її теж не можна.
Ситуація з повною забороною рослини, яка має лікувальний потенціал, і стала причиною того, чому науковці, активісти пацієнтських організацій та лікарі звертаються до українських чиновників – дозволити медичні дослідження канабісу.
Детальніше про наукові дослідження і перспективи використання ліків з конопель читайте у статті: Медичний канабіс: як і що лікує конопля у світі