Про результати свого дослідження доктор Жібуркус розповів під час міжнародної конференції медичного канабісу у Харкові 20 квітня.

Так ендоканабіноїди відіграють важливу роль в організмі живих істот: вони служать сигнальними молекулами між нейронами, які вивільняються з однієї клітини й активують рецептор канабіноїдів, присутній на прилеглих клітинах.

Ендоканабіноїди беруть участь у процесах травлення (регулюванні апетиту), різних запаленнях, больових та стресових процесах, терморегуляції та метаболізму, а також – впливають на пам'ять.

Ендоканабіноїд 2-AG був виявлений у складі коров'ячого й людського материнського молока.

Ендоканабіноїди в людському організмі
Ендоканабіноїди в людському організмі

Однак, механізми й ферменти, які лежать в основі біосинтезу ендоканабіноїдів, досі невідомі, їх активно вивчають у світі.

У грудні минулого року після тривалого обговорення і ґрунтовних досліжень Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала звіт, де визнала, що канабідіол не несе ризиків залежності. Натомість має позитивний ефект при епілепсії та у паліативній допомозі.

Разом з тим, ВООЗ не готова рекомендувати канабідіол у медицині через брак досліджень. Ґрунтовніший звіт про терапевтичну цінність рослини і ризики для громадського здоров'я від неї ВОЗ має намір опублікувати вже цієї весни.

Що лікують коноплі
Що можуть лікувати препарати з канабісу

В Україні жодних досліджень медичних властивостей конопель не можливо проводити. Бо у нас рослина канабіс внесена законодавством у список небезпечних психотропних речовин. І вивчати її теж не можна.

Ситуація з повною забороною рослини, яка має лікувальний потенціал, і стала причиною того, чому науковці, активісти пацієнтських організацій та лікарі звертаються до українських чиновників – дозволити медичні дослідження канабісу.

Детальніше про наукові дослідження і перспективи використання ліків з конопель читайте у статті: Медичний канабіс: як і що лікує конопля у світі