Такий висновок зробили дослідники Лондонського університету Королеви Марії, написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Читайте також: Чи варто вакцинуватися від гепатиту
Виявилося, що відсоток підтримки населенням політичного популізму та недовіри людей до вакцин були на дуже близькому рівні в кожній з країн. Що більше підтримки отримували популістські партії, то більше громадян вважали, що вакцини не важливі. Наприклад, в Греції у 2014-2015 році понад 30% населення проголосували за популістичні партії та близько 25% населення вважають, що вакцини небезпечні.
Спротив до вакцинації та політичний популізм об'єднує – міцна недовіра до еліт, державних інституцій та експертів. Особливо це помітно в країнах Західної Європи.
В Італії один з популістських рухів висловив занепокоєння щодо безпеки вакцин та зв‘язку між вакциною КПК (проти кору, паротиту, краснухи) та аутизмом. Науковці стверджують, що це стало причиною зниження охоплення вакцинацією з 90% у 2013 році до 85% у 2016 році. Як наслідок — в країні збільшилась кількість випадків кору з 840 у 2016 році до 5000 у 2017 році.
У Франції популістичне крило також висловило занепокоєння щодо безпеки вакцин та законів, які роблять обов’язковим щеплення для всіх дітей. У цій країні проблема посилюється й міцним рівнем недовіри до вакцин самими лікарями – дослідження вказують, що понад 40% з них не пропонують батькам вакцинувати своїх дітей.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.