Так, доктор медицини, директор Центру з розладів сну Роберт Розенберг називає найгіршою дією, яку можна зробити вранці – це натиснути на кнопку повтору будильника, пише Care2.

За словами Розенберга, кілька зайвих хвилин на подушці можуть додати ще більшої втоми, адже людина починає новий цикл сну

П'ять способів збадьоритися вранці:

Склянка води. Поставте склянку води біля ліжка ще з вечора. І як тільки прокинетеся – випийте воду. Дегідратація, яка відбувається, поки ми спимо, знижує рівень енергії, погіршує настрій і здатність думати.

Музика. Замініть дратівливий сигнал будильника на приємну мелодію. Прокинувшись, включіть улюблену музику. Від гарної музики організм виробляє допамін – гормон, який покращує настрій і знімає втому.

90-секунд контрастного душу. Замість гарячого душу, який ще більше розслабить, приймайте контрастний. Після намилювання і полоскання на 30 секунд включіть холодну воду і стійте під нею, на наступні 30 секунд – гарячу, і в останні 30 секунд – знову холодну.

Додайте світла в кімнаті. Відкрийте штори, щоб сонячне проміння залило кімнату. Якщо ви прокидаєтеся до світанку, використовуйте лампу для світлотерапії.

Рухайтеся. Навіть коротка зарядка наситить м'язи киснем і поживними речовинами, що допомагає швидше прокинутися і прекрасно себе почувати.

Читайте також: Коли насправді потрібно пити каву