Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.

"За дітей до 14 років декларацію з лікарем може підписати один із батьків, взявши з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон", – зазначили у міністерстві.

Читайте також: ТОП-7 поширених запитань щодо підписання договору з лікарем

Та якщо ваша дитина вже має 14 років і отримала ID-картку громадянина України – тоді підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно.

У МОЗ наголосили, що педіатр може обслуговувати дітей віком до 18 років. Далі потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом. А записуватись всією родиною до одного лікаря чи окремо – батьки і діти – вибір лише за вами.

Якщо вам подобається певний педіатр і ви хочете, щоби саме він став лікарем вашої дитини – ви можете підписати декларацію з ним, а для себе знайти сімейного лікаря чи терапевта в будь-якому іншому закладі,
– додали у відомстві.

Обраний лікар приїжджатиме на виклики до дитини додому, адже це входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці.

До слова, відтепер для зарахування дитини до дитячого садочка або школи потрібно надавати медичну довідку форми №086-1/о. Вона містить інформацію про результати медичного огляду та рекомендації щодо занять фізкультурою.

Додамо, вже мільйон українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.