Якого кольору носити одяг у спеку?

Порада носити білі речі у спеку заснована на простій фізиці. Світлий одяг відбиває більшість світлових хвиль, а чорний їх поглинає. Однак більша частина поглиненого тканиною тепла розсіюється, не встигнувши дістатися до шкіри.

Читайте також: Як пережити спеку в автомобілі

Але це ще не все. Тепло надходить не тільки від сонця, а й з поверхні нашого тіла. І в цьому сенсі чорний одяг виграє у білого, адже фактично він відводить тепло від шкіри.

Правда, єдине дослідження, яке підтверджує цю теорію, проводилося не на людях, а на голубах з чорним і білим оперенням (чорні грілися менше при наявності мінімального вітру).

Ще одне неочевидна перевага темної одягу – він краще захищає від ультрафіолетових променів. Але покладатися тільки на бар'єр з тканини не варто – вчені відзначають, що коефіцієнт захисту від сонця (SPF) деяких речей літнього гардероба не перевищує 15. До того ж, багато залежить від виду тканини та ступеня її зношеності.

Які тканини носити у спеку?

Для спекотної погоди набагато важливіше фасон і матеріал вашого наряду: одяг повинен бути просторим (щоб піт випаровувався з поверхні тіла), що дихає (щоб не виникало парникового ефекту) і не дуже "дірявим".

Влітку хочеться засмагнути. Типова помилка людей – вони надягають найкоротші й відкриті наряди. Але в розпал спеки комфортніше буде не відкритий одяг, а речі, які закривають усе тіло.

Недарма в східних країнах люди з голови до ніг кутають себе в одяг – це дозволяє переносити спеку, шари тканини бережуть від перегріву.

Та не забувайте про сонцезахисний крем, головні убори та сонячні окуляри.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.