Портал "Лиза" зібрав 5 найбільш поширених помилок лікування.

Одразу купувати краплі

Найголовніша помилка при лікуванні нежитю – хапатися за судинозвужувальні краплі. Адже секрет, що виділяється слизовою носа, не дозволяє інфекції проникнути далі, а також видаляє мікроби разом із загиблими імунними клітинами.

Краплі пересушують слизову, що може погіршити ситуацію і погіршити перебіг хвороби, до того ж виникає ризик розвитку залежності від судинозвужувальних препаратів.

Читайте також: Лимони від грипу не врятують, – лікар

Переносити нежить на ногах

Головний секрет швидкого лікування нежиті – тепло і побільше рідини. Тільки від перебування в теплі, а ніяк не на холоді, зволоження повітря і постійного вживання теплого пиття можна позбутися нежитю.

Народні методи – цибуля і часник

Однин з поширених народних засобів від нежитю – краплі з соку часнику чи цибулі. Так краплі можуть зняти закледеність носа, але при цьому вони також можуть пересушити або навіть спалити слизову носа і тим самим позбавити організм природного захисту від інфекцій.

Тому з цибулею і часником потрібно бути вкрай обережною. Опік матиме ще більше неприємностей, ніж простий нежить.

Краще натерти один з цих продуктів на дрібній тертці і просто глибоко вдихати їх пари через ніс.

Зігрівання ніг

Ноги при застуді і нежиті можна гріти, але тільки за допомогою ванночок або гірчиці в шкарпетках. Але не можна при цьому використовувати мокрі шкарпетки, коли їх змочують теплою водою, одягаються на ноги, а зверху – целофанові пакети.

Читайте також: Звідки черпати вітаміни: нестандартне використання звичних продуктів

У цьому випадку створюється ефект лазні і ноги потіють. Така процедура – ще одна помилка при лікуванні нежиті: вона може тільки посилити захворювання.

Вживання антибіотиків

Антибактеріальні засоби абсолютно неефективні в тому випадку, якщо нежить викликаний вірусами або алергенами. До того ж вони порушують мікрофлору кишечника і послаблюють імунітет.