Імунітет людини відповідає на інфекцію появою антитіл. Антитіла здатні нейтралізувати вірус і запобігати повторному інфікуванню. Їхня концентрація падає з часом, пише Nature.
Також на тему: Імунітет після COVID-19 захищає не гірше вакцини: дослідження
Наприклад, відповідно до одного з досліджень вона знижується у два раз за 36 днів. Однак в крові зберігаються спеціальні В-клітини (В-лімфоцітіти) – клітини пам'яті, які здатні впізнавати коронавірус і швидко запускати вироблення антитіл.
Як відбувалося нове дослідження
Вчені проаналізували імунітет до коронавірусу в 87 осіб через пів року після того, як ті перенесли COVID-19. Раніше ці люди брали участь в дослідженні рівня антитіл до коронавірусу на 39 день після початку хвороби.
Як діє імунітет проти коронавірусу
У новому дослідженні вчені виявили, що рівень антитіл проти коронавірусу в учасників швидко знижується, однак кількість В-клітин залишається приблизно на одному рівні. Автори встановили, що ці клітини здатні реагувати на коронавірус швидким виробленням антитіл проти нього.
Антитіла, які виробляли В-клітини, як показало дослідження, сильніше, ніж ті антитіла, які формуються безпосередньо після перенесеної інфекції. Вони можуть бути більш стійкими до мутацій шипованого білка, який вірус використовує, щоб проникнути в організм.
Коронавірус зберігається в організмі
Те, що кількість клітин пам'яті залишалося на одному рівні, навело вчених на думку, що частинки коронавірусу зберігалися в організмі. Вчені провели біопсію тонкого кишківника 14 учасникам дослідження. Білок SARS-CoV-2 вони виявили в п'яти з них. Можливо, частинки вірусу в кишківнику продовжують "інформувати" імунну систему, що підтримує кількість клітин пам'яті.