У новому дослідженні виявили, що збільшення дрібних твердих частинок від лісових пожеж, зокрема через дим та сажу, у 2020 році призвело до збільшення випадків захворювання і смерті через COVID-19 одразу в кількох штатах у США. Зокрема, у Каліфорнії, Орегоні й Вашингтоні.

Зверніть увагу Вчені розробили незвичний спосіб придушити поширення всіх штамів коронавірусу

Автори дослідження кажуть, що підвищений ризик випадків зараження зараз виникає через Дельта-штам. Тепер занепокоєння викликають пожежі.

Забруднення повітря дрібними твердими частинками може стати додатковим засобом для ще швидшого розповсюдження вірусу,
– сказала Франческа Домінічі, співавторка дослідження.

Як виникає зараження через пожежі

Тонкі тверді частинки є одними з найдрібніших, але й найнебезпечніших забруднювачів. При вдиханні вони проникають глибоко в легеневу тканину, де можуть потрапити в кров.

Ці частки можуть потрапляти в організм і з інших джерел, таких як паливні заводи, автомобілі та сільське господарство. Вони пов'язані з низкою ускладнень для здоров'я:

  • астмою;
  • хворобами серця;
  • хронічним бронхітом та іншими респіраторними захворюваннями.

Це основні стани, які роблять людей уразливими до важких наслідків від коронавірусу.

Вплив на дітей

Ба більше, діти вдихають набагато більше повітря, ніж дорослі, і їхня дихальна система все ще розвивається. Отже, вони набагато вразливіші й це може бути дуже небезпечною ситуацією.

Запалення легенів

Доктор Альберт Ріццо, головний лікар Американської асоціації легень, зазначив, що забруднення повітря від диму від пожежі, ймовірно, викликає запалення в легенях.

"Тверді частинки – призводять до того, що дихальні шляхи стають дуже сприятливим ґрунтом для непроханої інфекції, такої як коронавірус, яка потрапляє в наші дихальні шляхи", – сказав Ріццо CNN.

Пожежі в США і зв'язок із коронавірусом: головне

  • 2020 рік став історичним сезоном пожеж. Згоріли понад 10 мільйонів акрів землі в західних штатах.
  • Хоча від пожеж загинули щонайменше 43 людини, дослідники зі Стенфордського університету у вересні оцінили приблизно від 1200 до 3000 надмірних смертей у Каліфорнії від вдихання диму від пожежі.
  • Наслідки лісових пожеж у 2021 році на Заході країни стали настільки масштабними, що дим пронісся по всій країні аж до Нью-Йорка.
  • Так, з'ясували, якщо рівень цих твердих часток залишався вищим 28 днів поспіль, кількість випадків зростала майже на 12%, а смертність – більш ніж на 8%.