У дослідженні, проведеному в Гамбурзі, вивчали мозок понад 2000 людей віком від 45 до 74 років, усіх учасників поділили на чотири групи, вони отримували різну кількість чашок кави. А потім вчені порівняли результати. То, яка ж вона, магічна кількість кави – розповідаємо далі.

Дивіться також Як пити каву: чи можна на голодний шлунок, при діабеті, високому тиску і перед спортзалом

Чотири групи людей, регулярно пили :

  • перша група – менше ніж 1 чашку кави на день
  • друга група – 1–2 чашки кави на день
  • третя група – 3–4 чашки кави на день
  • четверта група – 5–6 чашок кави на день

Однак вчені визнали, що їх дослідження далеко не ідеальне: воно проводилося на відносно невеликій і однорідній групі. Вони також додали, що ті, хто пив більше кави, як правило, мали гарне здоров'я та були освіченішими, і ці потенційні фактори не можна виключати.

Також вчені вирішили провести подальші дослідження, щоб визначити, чи має кава без кофеїну подібний ефект.

Попри це, уже попередні висновки дають право говорити, що кава корисна для вашого мозку та загального здоров'я.

Користь кави для вашого здоров'я

Попередні дослідження довели, що кава уповільнює зниження когнітивних функцій і потенційно знижує ризики розвинення хвороб Паркінсона та Альцгеймера.

Крім того, у 2017 році метааналіз впливу кави на здоров'я виявив, що кава знижує частоту серцево-судинних захворювань та неврологічні, метаболічні захворювання, захворювання печінки.

Незалежно від того,яку каву ви любите, зрозуміло, що вона є корисною для вас і ось це нове дослідження показує, що звичка пити каву покращує структуру вашого мозку, що теж є гарним бонусом.

До слова, таки є напій на основі кави, який краще оминати. Дієтологи кажуть, що він може перешкоджати засвоєнню поживних речовин. Про цей напій, ми писали тут.