Тож, Міністерство охорони здоров'я розробило рекомендації для батьків, як полегшити стан дитини у спекотні дні. У відомстві розповіли, як при цьому не нашкодити новонародженому.

Увага Перегрітись на сонці: як вберегтись від теплового удару – ефективні поради, симптоми

• Уникайте прямих сонячних променів

Якщо індекс ультрафіолету вищий за 3 варто уникати потрапляння прямих сонячних променів.

Старайтеся гуляти у затінку, обирати коляску світлих кольорів або з УФ фільтром. Звісно, під час прогулянки або поїздки в авто сонце може потрапляти на шкіру дитину.

"У таких випадках відкриті ділянки тіла накрийте легкою пелюшкою та вдягніть капелюх з широкими полями, щоб затінити обличчя, вуха та шию", – порадили у МОЗ.

• Не перегрівайте малюка

Щоб вберегти малюка від перегріву, роздягніть дитину до підгузка, а якщо є можливість, то і його зніміть. Втім, наголошують, що вдома або в тіні дитині не потрібен капелюх.

Також не накривайте дитину ковдрою. Усе це підвищує температуру тіла та спричиняє появу пітниці (подразнення шкіри, яке потребує лише гігієни).

• Купайте дитину

У спекотні дні купайте дитину частіше. Промивайте усі складочки. Обмивайте дитину прохолодною водою (приблизно +32 градуси) кілька разів на день.

Читайте також "Зайчику, дихай": у Києві врятували 2-річну дівчинку, яка ледь не потонула в басейні

• Користуйтеся кондиціонером

У відомстві зазначили, що сприятлива температура для новонародженого – від 18 до 22 градусів тепла. Однак температуру у кімнаті знижуйте поступово.

"Якщо у вас немає кондиціонера, користуйтесь вентилятором з опцією зміни напрямку повітря", – додали медики.

Також частіше пропонуйте грудне молоко, оскільки воно на 87% складається з води. Прикладайте дитину та годуйте на вимогу, а не за графіком. Це також допоможе налаштувати лактацію.