Як відбувалося дослідження

Вчені відзначили, що сьогодні поширеність постковідного синдрому у дітей за різними даними варіюється від 0% до 67%, і зібрати точні дані дуже складно в першу чергу через відсутність послідовного визначення цього захворювання.

Також на тему: Поширена хвороба викликає важкий постковідний синдром

Щоб отримати максимальні повні дані, фахівці проаналізували 41 дослідження з усього світу, в яких вивчалися тривалі симптоми COVID-19 у педіатричних відділеннях. Вчені зосередилися на респіраторних, неврологічних і психо-поведінкових довгострокових симптомах у дітей через 14, 30 і 90 днів після зараження.

Постковідний синдром у дітей

  • Результати показали, що в середньому від постковідного синдрому страждають близько 6% дітей, які перехворіли.
  • Педіатричні пацієнти, які перенесли помірний або важкий перебіг COVID-19 і потребували невідкладної допомоги, більш уразливі порівнянні з тими, хто переніс інфекцію легко – 9,8% проти 4,6%.
  • Якщо у дитини при госпіталізації з COVID-19 було не менше семи симптомів захворювання, ймовірність розвитку у нього довгострокових наслідків в 4 рази вища в порівнянні з дітьми з меншою кількістю симптомів.
  • Аналіз даних також показав, що до постковідного синдрому найбільш схильні діти віком до 1 року.

Найчастіші симптоми постковідного синдрому у дітей

Найбільш поширеними симптомами були: підвищена температура, хронічна втома, головний біль, судоми, тривала втрата смаку і запаху, деякі діти страждають від депресії та тривожності.

Автори огляду підкреслили, що важкий перебіг COVID-19 і постковідний синдром зустрічаються у дітей рідше, ніж у дорослих, проте до цього треба ставитися дуже серйозно.