Як повідомляє "Кавказский узел", під час засідання обвинувач указав, що Клих "скоїв злочин невеликої тяжкості".

Зокрема, українця обвинувачують у тому, що 20 лютого 2016 року він публічно образив прокурора Саламбека Юнусова в ході судового засідання у Верховному суді Чеченської Республіки.

Станіслав Клих своєю чергою висловив незгоду з пред'явленим обвинуваченням і заявив, що "нічого подібного не говорив".

Щоправда, згодом Юнусов заявив, що в’язень Кремля ображав і інших учасників процессу та зауважив, що "адвокат Дубровіна теж могла б подати заяву про образу".

Відтак, Клих зазначив, що хоче відмовитися від послуг адвоката Марини Дубровиної.

На його думку, він отримав "двадцять років ні за що через погану роботу адвоката". При цьому, він підкреслив, що і раніше просив, щоб йому призначили іншого захисника і сказав, що "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова".

Згодом українець у письмовій формі відмовився від вищезазначеного правозахисника та попросив надати йому в ролі адвоката "Зверєва, Шуру або Пелагею".

Дубровіна на це відповіла, що не має права захищати Клиха проти його волі. Також жінка розповіла, що на стадії попереднього слідства до політв'язня застосовувалися тортури та психотропні препарати, внаслідок чого його психічне здоров'я серйозно похитнулося, а лікуванням українця ніхто займатися не хоче.

За її словами, психічне нездоров'я Станіслава Клиха найбільш яскраво почало проявлятися з січня 2016 року, і це шкодить судовому засіданню.

Однак, потерпілий Юнусов заявив, що доказів тортур немає, а проведені експертизи свідчать про те, що підсудний є здоровим. Суддя також повідомив, що у справі є експертизи, відповідно яких "підсудного визнано осудним".

Додамо, що суд підтримав призначення нового захисника та оголосив перерву до 21 жовтня.

Читайте також: Адвокат розповів, яка доля очікує на українських політв’язнів у Росії

Нагадаємо, колегія присяжних Верховного суду Чечні визнала українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними в участі в бойових діях проти російських військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років.

Самі українці заперечили будь-яку свою причетність до скоєння злочинів і стверджують, що Росія проти них використовувала жорсткі тортури.