Тож цілком ймовірно, що у майбутньому чоловіки з безпліддям зможуть мати дітей. Даючи, наприклад, зразок шкіри, з якого в лабораторії виростять сперматозоїди для зачаття дитини.

До теми Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

Науковці створили в лабораторії сперматозоїди з ембріональних стовбурових клітин макак-резусів. Під час подальших експериментів виявилось, що незрілі сперматозоїди, відомі як круглі сперматиди, могли запліднювати ооцити.

Це прорив в розробці методів лікування чоловічого безпліддя в тих випадках, коли чоловіки не здатні виробляти життєздатні сперматозоїди,
– заявив один з авторів роботи Чарль Іслі.

Поки що дослідники спостерігали за розвитком ембріона на самому ранньому етапі – до стадії бластоцисти. Але в наступних дослідженнях вони планують проконтролювати весь процес аж до народження здорового потомства.

Амбітні плани науковців

  • Наступний етап – використання зразків клітин шкіри макак, щоб перепрограмувати їх в стовбурові клітини й далі виростити функціональні сперматозоїди.
  • На думку авторів дослідження, якщо експерименти будуть успішними, це може стати перспективним варіантом терапії безпліддя у чоловіків.

У чоловіків безпліддя найчастіше викликане проблемами з виділенням насінної рідини, відсутністю або низьким рівнем сперматозоїдів чи аномальною формою/рухливістю сперматозоїдів.