Одним із наслідків пандемії стало скорочення доступу до звичайної медичної допомоги та зниження охоплення імунізацією. У результаті в листопаді 2022 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила кір "неминучою загрозою у всіх регіонах світу".

Також на тему: Пандемія коронавірусу негативно вплинула на мозок підлітків

Чому потрібно вакцинуватися проти кору

Раніше всі ми були щеплені від кору, але зараз все більше батьків відмовляються від вакцинації, не розуміючи, на яку небезпеку вони наражають дитину і оточуючих.

Кір – що це?
Це вірусне захворювання. Його спосіб передачі схожий на COVID-19, причому поширення між людьми відбувається повітряно-краплинним шляхом. Інфекція викликає висипання та лихоманку в легких випадках. Але важкі випадки можуть включати енцефаліт (набряк мозку), сліпоту та пневмонію. Щорічно реєструється близько 9 мільйонів випадків захворювання на кір та 128 000 смертей.

Вакцина проти кору, яка може вводитися сама по собі або в поєднанні з іншими щепленнями, такими як паротит та краснуха, дуже ефективна. У більшості країн діє схема прийому двох доз, при цьому перша доза зазвичай вводиться у віці 12 місяців, а друга – у 4 роки.

Вакцина забезпечує дуже високий і тривалий захист і є зразком хвороби, якій можна запобігти за допомогою вакцинації. Схема прийому двох доз забезпечує приблизно 99% захист від інфекції кору.

До чого призводить відмова від вакцинації

У країнах з низьким рівнем охоплення вакцинацією від кору помирає кожен десятий хворий. У розвинених країнах смертність у переважній більшості випадків припадає на нещеплених людей і становить приблизно один випадок на 1000 – 5000 випадків захворювання на кір.

За даними ВООЗ, рекордну кількість – майже 40 мільйонів дітей – пропустили принаймні одну дозу вакцини проти кору 2021 року. Якщо така динаміка триватиме далі, відсоток дитячої смертності ризикує зрости до рекордної кількості.