Ба більше, у декількох країнах вже зареєстрували перші випадки інфікування новим штамом вірусу. За даними ВООЗ коронавірусом повторно хворіють багато людей. За даними організації, станом на зараз в лікарнях перебувають сотні тисяч хворих.

Дивіться також Коронавірус повертається: що потрібно знати про COVID-19 цієї осені та взимку

Причина сплеску захворюваності

Європейський центр контролю та профілактики захворювання інформує, що основною причиною підвищення захворюваності в Європі є сезон відпусток та подорожей, а також послаблення імунного захисту у населення.

Окрім того, з'явився новий штам COVID-19 – BA.2.86, який отримав назву "Пірола". Епідеміологи кажуть, що новий варіант коронавірусу здатен обходити імунітет, що підвищить ймовірність зараження. Також фахівці прогнозують, що новий штам викликатиме складніше протікання захворювання, ніж попередні штами.

Яка поширюваність нового штаму

Станом на зараз випадків інфікування"Піролою" зареєстровано небагато в декількох країнах, зокрема, США, Великій Британії та Германії.

Виробники вакцин на початку вересня після тестування оновлених вакцин заявили, що їх препарати будуть ефективними і проти нового штаму COVID-19. Вони вже отримали схвалення в Штатах та будуть використовуватись вже цієї осені.

Ситуація з захворюваністю в світі: актуально

  • За 28 днів – 17 липня по 13 серпня 2023 року у шести регіонах ВООЗ зареєструвала понад 1,4 мільйона нових випадків захворювання на COVID-19.
  • Це на 63% більше у порівнянні з попередніми 28 днями.
  • На сайті ВООЗ зазначається, що за цей час зареєстровано понад 2300 смертей від коронавірусної хвороби, що на 56% менше у порівнянні з попередніми 28 днями.