Мама дівчинки Катерина переконана, що дитину можна було б врятувати, якби медики якісно виконували свою роботу. За її словами, це сімейна лікарка Наталія К. відмовилась оглядати дитину. Також вона звинувачує чергову медсестру, яка не викликала педіатра та рентгенолога.
До теми На Хмельниччині троє дітей випили 1,5 літри горілки: їх госпіталізували з отруєнням
Передісторія смерті дитини: версія батьків
- 10 травня в Юліани піднялась температура до 37 градусів. Батьки викликали сільську фельдшерку, яка оглянула дитину та обстежила її горло – у дитини ліз зуб.
- Аби полегшити стан малечі, Юліанії призначили "Нурофен".
- Наступного дня дитина почувалася нормально, але температура трималася у межах градусів.
- У вівторок ввечері температура тіла піднялася до градусів.
За словами жінки, фельдшерка того вечора зробила дівчинці жарознижувальний укол. Але температура не спадала, тож вона порадила батькам везти дитину до лікарні. Катерина розповіла, що зателефонувала сімейній лікарці, але та відповіла: "Мамочко, а я що, маю цілодобово працювати?".
Приїхали ми у приймальне – світло в кабінетах є, а нікого нема. Чоловік тримає дитя на руках, а воно – горить. Я не придумала нічого кращого, ніж зателефонувати на 103 й повідомити швидку, що ми вже чекаємо у приймальному відділені з хворою дитиною. За дві хвилини прийшла чергова медсестра. Вона взяла ручку і папірець, аби нас оформити в лікарню. Я їй намагалась пояснити, що у мене дитина горить, і попросила, аби вона відклала ручку й викликала педіатра,
– розповіла жінка.
За словами Катерини, з реанімації спустився анестезіолог, подивився дитині горло та не послухав її. Після цього він сказав медсестрі викликати педіатра, бо, мовляв, він – не дитячий лікар. У тому ж закладі дитині знову вкололи жарознижувальний засіб і сказали чекати поки відкриється поліклініка, щоб зробити аналізи.
Тобто з 4:00 і до 9:00 я мала чекати, коли прийдуть всі лікарі? Тим паче хто живе у Старій Вижівці, той знає, що о 9 годині в поліклініці прийому ще нема, бо лікарі п’ють каву та чай. Я пішла у машину, бо в приміщенні лікарні було холодно, до мене не приходив ніхто,
– заявила жінка.
З дитиною на руках батьки поїхали до фельдшерки у село Дубечне, де Юліанії зробили аналізи. Показники загального аналізу крові були в нормі.
В амбулаторії дитину оглянула лікарка і сказала, що у маленької ріжуться зуби й дещо подразнене горло, але порадила батькам перестрахуватися і зробити знімок легенів. Направлення дати вона не змогла, оскільки дитина зареєстрована в іншого сімейного лікаря. Дівчинці призначили "Амброксол" та інгаляції.
Ввечері 13 травня у дитини розпочалася блювота, а ацетон просто зашкалював. Багатодітна мама переконує, що впродовж всього дня намагалась додзвонитися до сімейної лікарки, але не йшли навіть гудки.
Тієї ж ночі дитини померла.
Я звинувачую сімейного лікаря за те, що вона не з'явилась оглянути мою дитину з власної волі. Вона навіть не захотіла, щоб ми її забрали й привезли сюди у лікарню. Окрім того, я звинувачую ту чергову медсестру, яка, коли ми поступали у стаціонар, не викликала педіатра і того, хто зробив би рентген. Я переконана, що Юліанію можна було врятувати за умови нормального і вчасного ставлення лікарів,
– розповіла Катерина.
Реакція медичного персоналу
Директорка КП "Старовижівська багатопрофільна лікарня" Тетяна Свіржевська запевнила, що медсестра закладу пішла запустити аналізатор. Натомість батьки з дитиною сіли в авто і поїхали.
Лікарка переконує, що лікарня робить аналізи вночі й у вихідні дні. Й, мовляв, те, що говорить мама померлої дівчинки про відмову робити аналізи вночі – це неправда.
У дівчинки була висока температура. Дитину оглянув черговий лікар і сказав, що потрібно лягати в лікарню. Мама від госпіталізації відмовилася, мотивуючи це тим, що у неї є тримісячна дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні. Жінці запропонували лягати в лікарню з двома дітьми, але вона не захотіла. Тоді у лікарні зробили дитині жарознижувальну ін'єкцію і мама сказала, що якщо температура буде падати, то поїде додому і в стаціонар лягати не буде. Взяла дівчинку на руки й пішла в машину,
– розповіла очільниця лікарні.
Тетяна Свіржевська додала, що медсестра повідомила сімейну лікарку про цю дитину.
Розслідування смерті дитини: що відомо
- Після розтину Ратнівське міжрайонне відділення Волинського обласного бюро судмедекспертизи у лікарському свідоцтві про смерть Юліанії Курилюк вказали діагноз "Легенево-серцева недостатність. Двобічна дольова пневмонія".
- За фактом смерті дитини відкрили два кримінальні провадження: за частиною 2 статті 115 п. 2 ККУ "Умисне вбивство" та за заявою матері – за частиною 2 ст. 140 ККУ "Неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником".
- Наразі триває досудове розслідування, призначено судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті дитини.
- Задля розслідування факту смерті дитини правоохоронці вилучили медичну документацію. Натомість сімейну лікарку від роботи не відсторонювали.
- Сімейна лікарка Наталія К, проти якої батьки померлої дівчинки написали заяву, заявила, що судитиметься із ними за наклеп.