Кіровоградський центр контролю та профілактики хвороб придбав сотню доз протигрипозних вакцин французького виробництва. Профілактичні щеплення зробив увесь колектив установи.
До теми Більш розповсюджений, ніж в минулому, – лікарка розповіла, як вберегтися від нової хвилі грипу
Імунітет формується на рік
За словами фахівців, імунітет до збудників грипу та ГРВІ після вакцинації формується орієнтовно на рік.
"Грип така висококонтагіозна хвороба, що нею легко занедужати. Тому вакцинуємось, щоб не захворіти в колективі та не принести захворювання додому", – розповіла завідувачка лабораторії Центру контролю та профілактики хвороб Світлана Сошко.
Вакцинуватися можна у будь-який період
Щеплюватися радять передусім медикам, вчителям, водіям, соцпрацівникам та усім, хто контактує з великою кількістю людей. Водночас найкраще це робити в передепідемічний сезон, або на початку епідемічного. Однак не забороняється і під час будь-якого періоду епідсезону.
Актуально Список професій для обов'язкової вакцинації від COVID-19 в Україні розширять з 9 грудня
"Після вакцинації імунітет формується протягом 2 – 3 тижнів. Враховуючи те, що епідсезон триває аж до травня – вакцинація проти грипу є завжди актуальною", – розповіла керівниця Центру контролю та профілактики хвороб Надія Оперчук.
Люди не довіряють препаратам
Втім охочих зробити захисний укол наразі небагато. З початку епідсезону в області вакцинувалися лише трохи більше, ніж тисяча людей. Відмовляються насамперед через недовіру до препаратів.
COVID-19 в Україні: останні новини
- За минулу добу, 22 листопада, в Україні зафіксували 12 729 нових хворих на COVID-19. Відомо, що серед них 1 058 дітей та 231 медичний працівник. Тим часом кількість тих, хто одужав, вища, ніж кількість нових хворих.
- Водночас проти коронавірусу імунізувалися вже більш ніж 10 мільйонів мешканців України. Це означає, що вони пройшли повний курс щеплень, отримавши 2 дози COVID-вакцини.
- Тим часом міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, який штам COVID-19 в Україні є найпоширенішим.