Дослідницька група стежила за здоров’ям 179 дівчаток та 159 хлопчиків від народження до досягнення підліткового віку, пише ThechnoChops.

Читайте також: Вчені забили на сполох щодо компонента, який міститься у мийних засобах

Виявилося, що речовини, які містяться у цих засобах, призводять до передчасного статевого дозрівання. Як наслідок – високий ризик психічних захворювань, раку грудей і статевих органів.

Дослідники вивчили рівні хімічних речовин у матерів під час вагітності та у дітей, які спостерігалися від народження до підліткового віку.

Вони виявили, що у матерів, які мали більш високий рівень двох хімічних речовин в організмі під час вагітності – діетилфталат, який використовується в ароматизаторах, і триклозан, антибактеріальний агент в деяких милах і зубній пасті, статеве дозрівання дочок була прискорено. Щодо зміни часу статевого дозрівання хлопчиків, то таких даних було мало.Фахівці визначили основні чинники, що впливають на ріст і розвиток організму дітей, а також чинники передчасного статевого дозрівання – ріст грудей та поява місячних до 8 років. При цьому зазвичай дівчинки вступають в період статевого дозрівання в 11 років.

Раннє статеве дозрівання можуть спричинити такі хімічні речовини, які містяться в засобах особистої гігієни, як фталати, парабени і феноли. Їх дія нагадує дію гормонів, що призводить до збоїв в діяльності ендокринної системи.

Та вчені переконані, що їх вплив на організм необхідно підтвердити у майбутніх дослідженнях.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.