Вчені з Віргінського університету (США) виявили мітохондріальний білок BAM15, який показав ефективність в лікуванні ожиріння. Білки здатні змінити метаболізм клітин таким чином, щоб організм спалював більше калорій без додаткових зусиль або дієт. Визначивши перспективність BAM15 для боротьби з жировими відкладеннями, вчені прагнули перш за все оцінити безпеку такого підходу.

Читайте також Назвали продукт, який зможе подолати ожиріння

Як встановили дієвість білка

Експерименти на моделях мишей показали, що BAM15 не токсичний навіть у високих дозах, а також не впливає на роботу ділянки мозку, яка регулює відчуття ситості.

Потім учені порівняли ефект BAM15 з мишами з групи контролю. І тим і іншим давали однаковий обсяг їжі, проте після BAM15 і без будь-яких фізичних навантажень миші втрачали жирову масу.

Іншими важливими перевагами дії BAM15 стало зниження резистентності до інсуліну, а також позитивний вплив на окислювальний стрес і запалення.

BAM15 може знизити накопичення активних форм кисню в організмі, що означає профілактику нейродегенеративних захворювань і старіння,
– пояснив співавтор дослідження Вебствер Сантос.

Одним з недоліків лікування виявився період напіврозпаду BAM15, коли препарат продовжує діяти в організмі. Він був досить коротким. Якщо адаптувати лікування для людини, то вимоги до періоду напіврозпаду будуть вищими.