Виявилося, що високий кров'яний тиск впливає на важкість перебігу COVID-19 навіть за відсутності інших хронічних захворювань, таких як діабет 2 типу, захворювання нирок або серцева недостатність.
Читайте також: Як зрозуміти, що у вас високий тиск: основні симптоми
Вакцини зменшують ризик госпіталізації
Вакцини проти COVID-19 допомогли зменшити смертність від інфекції на початку пандемії. За даними дослідження в Ізраїлі, бустерна доза вакцини від COVID-19 ще більше знизила ризик важкої хвороби до 70%, проте частина повністю вакцинованих та ревакцинованих людей все ще потребує госпіталізації.
Наші дані показали, що вразливі не тільки люди похилого віку з хронічними захворюваннями. Зараження коронавірусом, яке потребує госпіталізації, може трапитися з дорослою людиною будь-якого віку, особливо якщо людина має високий кров’яний тиск, навіть якщо у неї немає інших серйозних хронічних захворювань,
– розповів автор дослідження Джозеф Е. Ебінгер.
Як відбувалося дослідження
Науковці провели дослідження за участю 912 дорослих, які отримали принаймні три дози мРНК вакцини проти COVID-19 і проходили лікування від COVID-19 між груднем 2021 року та квітнем 2022 року. Також було вивчено демографічну інформацію, включаючи вік, стать, расу, етнічну приналежність та клінічні дані з електронних медичних записів.
Вчені визначили ключові змінні та клінічні характеристики, такі як наявність хронічних захворювань, включаючи діабет 2 типу, захворювання нирок, серцевий напад, серцеву недостатність і попередню хронічну легеневу обструктивну хворобу або астму.
Високий тиск – найбільший ризик госпіталізації
Аналіз виявив:
- З 912 дорослих, які отримали три дози мРНК-вакцини проти COVID-19, майже 16% потребували госпіталізації.
- Похилий вік, високий кров’яний тиск, хронічна хвороба нирок, серцевий напад, серцева недостатність і час між останньою вакцинацією та зараженням COVID-19 – все це пов’язано з більшим ризиком госпіталізації.
- Люди з високим кров’яним тиском у 2,6 раза частіше потребували госпіталізації у зв’язку з важким перебігом захворювання COVID-19, навіть якщо у людини не було інших серйозних хронічних захворювань.
- Зі 145 госпіталізованих 125 (86,2%) мали підвищений артеріальний тиск.