Для цього він реалізує свою тактику через підвищення патогенності. І тому на сьогодні ми маємо останні штами з більш високими параметрами. Про це в ефірі 24 каналу розповіла епідеміологиня, експертка ВООЗ Наталія Виноград.
Читайте також Чи виявили в Україні новий штам коронавірусу: відповідь Ляшка
За її словами, через це виникає тривога ВООЗ і такі високі показники летальності. Зокрема, в Англії, Німеччині, Латиноамериканських країнах, США.
Вірус не слабшає,
– наголосила експертка Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Вона зазначила, що мутації мають спрямованість наразі на зростання тих параметрів, які не є добрими для людей. Цей новий варіант коронавірусу пробиває колективний імунітет, навіть той прошарок, який вже створився.
Чи є в Україні новий штам COVID-19 та як його визначити
Наталія Виноград зауважила, що, за даними лабораторних досліджень, наразі немає доказів циркуляції британського штаму коронавірусу в Україні. Однак думати, що він є може будь-яка держава, адже міграційні процеси між країнами є дуже активними. Особливо під час низки зимових свят.
"Його можна виявити за допомогою зовсім інших методик. ПЛР-тестування дає можливість встановити, чи інфікована людина", – пояснила епідеміологиня.
Втім після того той взірець потрібно дослідити іншими методами й обладнанням. І встановити структуру геному, яка дасть можливість зрозуміти, який саме може бути штам.
Ми повинні для цього в Україні мати спеціальні наукові центри. На сьогодні в країні є декілька спеціалістів, місць, де б могли це робити,
– розповіла експертка ВООЗ.
Однак додала, що деякі з них не відповідають регламентам біобезпеки щодо проведення таких досліджень. Оскільки це потребує умов, як для особливо небезпечних збудників.
Новий штам коронавірусу: що варто знати / Інфографіка 24 каналу