Головний санітарний лікар країни Ігор Кузін наголосив, що жодна вакцина з вичерпаним терміном придатності не буде використана на території України.
До теми Час подбати про вітамін D: готуємося до сезону застуд
У яких вакцин закінчується термін придатності
За даними санлікаря, у жовтні-листопаді збігає термін застосування для близько 3 мільйон доз AstraZeneca на обласних складах
А також близько 1,1 мільйона вакцини Pfizer, яка має термін придатності до кінця листопада, до кінця грудня.
У середньому Україна робить 120-150 тис. щеплень протягом однієї доби і близько мільйона протягом тижня. Тому це кількість реально використовувати до кінця терміну придатності,
– наголосив Ігор Кузин.
МОЗ перерозподілить вакцини між регіонами
Вакцини будуть перерозподіляти між регіонами, щоб максимально не втратити жодної дози.
Якщо в якомусь регіоні вакцина має ризик бути невикористаної до кінцевого терміну зберігання, вона розподіляється в ті регіони, де вона використовується більш активно,
– пояснив Ігор Кузін.
Відтак, зрозуміло, що найближчим часом в Україні будуть вакцинувати від коронавірусу препаратами від AstraZeneca і Pfizer.
Актуально про вакцинацію в Україні
Джерело: МОЗ
- Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 666 019 людей, з них отримали одну дозу – 5 666 017 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 407 024 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
- Загалом проведено 10 073 041 щеплення.
- Тобто, фактично очільник МОЗ Віктор Ляшко виконав обіцянку вакцинувати проти коронавірусу 5 мільйонів українців за літо, щоправда, із затримкою у тиждень. пояснив це міністр тим, що державні свята вплинули на темпи вакцинації.
- Щеплення проводять препаратами: Covishield, Coronavac, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca, Janssen від Johnson & Johnson, Moderna. Усі вони визнані ВООЗ.
Актуально EMA вивчає необхідність третьої дози Pfizer: коли буде рішення ЄС