На колір, консистенцію та обʼєм виділень впливає безліч факторів, але головний із них – це коливання рівня естрогену. Чим вищий рівень цього гормону, тим більше буде виділень. Естроген також робить виділення схожими на яєчний білок.
Також на тему Які виділення з піхви вважаються нормальними
Що впливає на виділення з піхви
Ось кілька ситуацій, коли в жіночому організмі багато естрогену:
- за кілька днів до овуляції;
- за кілька місяців до перших місячних;
- під час вагітності;
- якщо жінка приймає ліки, що містять естроген або підвищують його продукцію в організмі, наприклад препарати для лікування безпліддя;
- у плода незадовго до пологів, оскільки естроген матері проходить через плаценту.
Так-так, виділення з піхви можуть бути навіть у новонароджених дівчаток. Хвилюватися через це не варто, адже вони зазвичай минають самі по собі за перші 10 днів життя.
Нормальний обʼєм виділень – столова ложка на добу. Кількість виділень може змінюватись залежно від фази менструального циклу. Наприклад, якщо перед овуляцією виділень стає більше, а після менструації їхня кількість різко зменшується – це абсолютно нормально. А ось у період менопаузи кількість виділень значно зменшується.
Які хвороби призводять до зміни виділень
Ось найпоширеніші інфекції, які можуть супроводжуватися аномальними виділеннями з піхви:
- кандидоз;
- бактеріальний вагіноз;
- трихомоніаз;
- гонорея;
- хламідіоз;
- генітальний герпес.
А іноді виділення можуть бути викликані й неінфекційними причинами, наприклад, стороннім тілом у піхві або алергічними реакціями.
Якщо виділення мають сирну консистенцію і є виражений свербіж, то, швидше за все, це кандидоз – молочниця. У будь-якому випадку жінці буває складно оцінити виділення самостійно, тому для встановлення діагнозу краще негайно звернутися до лікаря.