Своє дослідження вчені базували на вивченні історії телефонних дзвінків абонентів одного з європейських операторів за 2007 рік, повідомляє N+1.

За словами вчених, у ​​віці близько 25 років соціальна мережа у людей найбільша. В середньому в місяць вони розмовляли з 18 респондентами. У 25-річних чоловіків при цьому коло спілкування налічувало 19 осіб, у жінок – 17. Втім навіть маючи меншу кількість контактів, жінки витрачали більше часу на розмови, ніж чоловіки.

Проте з віком, як з'ясували вчені, кількість соціальних зв'язків у людей починає зменшуватися.

До 39 років кількість співрозмовників у чоловіків і жінок стає однаковою, а потім чоловіки починають втрачати контакти швидше, ніж жінки. Приблизно в 45 років соціальна мережа людини стабілізується і протягом приблизно десяти років залишається незмінною, потім кількість респондентів знову зменшується.

Також автори роботи з'ясували, що до 40 років люди частіше дзвонять респондентам свого віку, а після 50 – наступному поколінню, людям в середньому на 25 років молодшим від них. Очевидно, на думку дослідників, батьки частіше телефонують своїм дорослим дітям.