Науковці проаналізували геноми ракових клітин, які вони виділили з 50 пухлин у дітей, які страждали на пухлину Вільмса, нейробластому і рабдоміосаркому, пише MedicalXpress.
Читайте також: Вчені пояснили різке поширення онкозахворювань у світі
Вони встановили групи генів, які сприяють розвитку захисних механізмів, спрямованих проти імунної системи пацієнта, хіміотерапевтичних та інших препаратів.
Науковці розділили мутації, які виникають у генах та з’являються нові типи пухлинних клітин, на 4 групи – механізмам виживання пухлинних тканин – толерантність, співіснування, конкуренція і хаос. Дві останні групи сприяють рецидиву пухлин.
При механізмі толерантності нові клони утворюються в певній частині пухлини і не змінюють свого місця розташування. При співіснуванні клони розмножуються та ростуть, а при конкуренції – новий клон заміняє початкові ракові клітини. Хаос з’являється тоді, коли різні типи клітин з’являються у різних місцях пухлини одночасно.
До слова, пухлини мозку є 22-им найпоширенішим раком у всьому світі, що посідає 12 місце у статистиці про смертність. Пухлини головного мозку по частоті займають п'яте місце серед пухлин інших локалізацій.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.