Українсько-білоруський стартап

Шукати заблукалих туристів у лісі чи десь у горах допоможе розумна система з дроном-рятівником. Keyhelp – спільна розробка українських та білоруських програмістів, які проживають у Польщі.

Спеціальний мобільний і десктопний додатки допоможуть керівникові операції координувати дії рятувальних груп, щоб кожен клаптик зони пошуків не залишився не обстеженим.

Допомагатиме рятувальникам оснащений теплодатчиками дрон: "відчувши" тепло людського тіла, апарат підлітає до об'єкта і фотографує його. Безпілотник здатний буде розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину і зможе працювати у складних погодних умовах, а заряду батареї вистачить на 40 хвилин польоту.

У комплект входить також 3G-модем з встановленими додатками та офлайн-мапами, картки пам'яті та простір на сервері, де зберігатимуться звіти про проведені раніше пошуково-рятувальні операції.

На запуск серійного виробництва команда розробників сподівається залучити через Indiegogo 300 тисяч євро. Вартість замовлення повного набору – 15 тисяч євро.

Чутливий протез

Швейцарські вчені створили штучний палець, здатний розпізнавати на дотик різні види поверхонь. Чутливий протез – розробка дослідників з Федеральної політехнічної школи Лозанни.

Спеціальний мікроелектромеханічний сенсор з пєзорезисторами реагує на нерівності об’єкта та через тонкі вольфрамові імпланти передає електричні сигнали у серединний нерв руки.

В рамках досліду доброволець з частково ампутованою кінцівкою зумів правильно визначити деталі поверхні у 96% випадків.

Google-помічник

Інтернет-пошуковик запустив універсальний сервіс, який сам шукає доступні авіаквитки та вільні номери в готелях, і навіть розраховує їхню вартість.

Функція "Destination" доступна у мобільній версії Google Search. Щоб скористатися нею, достатньо додати назву сервісу у строку вводу.

Технологія покликана спростити пошук потрібної інформації, звівши її в єдину базу.

Читайте також: Сенсаційне майбутнє від BMW та перший біокомп'ютер