Про це повідомляє Science News.

Читайте також: Відкриту форму туберкульозу виявили у виховательки дитсадка в Чернігові

Після імплантації легень тварини прожили кілька тижнів без будь-яких медичних ускладнень. Раніше штучні легені, які пересаджували гризунам, відмовляли протягом декількох годин до того, як встигали розвинути кровоносні судини.

Нові легені вирощені з клітин реципієнта, завдяки чому знижується ризик відторгнення. Якщо ефективність такого способу буде показана для людей, в подальшому це дозволить вирішити проблему з донорським матеріалом на пересадку легень, і відповідно, вирішить питання черг.

Для дослідження, імунолог Джоан Ніколс в Медичному відділенні Техаського університету в Галвестоні та його колеги спорудили легені для чотирьох свиней, спочатку використовуючи цукрові та детергентні суміші, щоб збити клітини з легенів донорських свиней, в результаті чого вийшов 3D-каркас з міжклітинних білків. У ньому вчені стали вирощувати культуру клітин, виділених у тварин-реципієнтів. Легені росли протягом 30 днів в резервуарі біореактора, наповненого поживними розчинами.

Готові органи пересадили чотирьом свиням замість лівої легені. Свині прожили відповідно 10 годин, 14 днів, місяць і два місяці, після чого їх було вбито. Дослідники провели розтин тварин для того, щоб оцінити, наскільки добре прижилися органи. Протягом всього досліду свині не отримували імунодепресанти, але вчені не виявили ознак відторгнення пересадженого органу в жодному з випадків,
– йдеться у повідомленні.

Наголошується, що свиня, яка прожила довше за всіх, не відчувала жодних проблем з диханням, а в її легенях оселилися бактерії, характерні для легень цих тварин.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.