Результати дослідження опублікували в журналі ACS Nano, пише Science Alert.

Читайте також: Як схуднути без жорстких дієт

Нанопластир допомагає перетворенню білого жиру в бурий, пояснюють вчені. Білий жир зберігає надлишок енергії у великих краплях тригліцеридів, а у бурому вони набагато менші і в ньому міститься більше мітохондрій, що спалюють жир.

Такий же ефект можна досягнути під час застосування гормонів, проте вони діють на весь організм і мають побічні ефекти.

Вчені перевірили дію препарату розиглітазону, який розчіплює жир, поміщеного в наночастинки на пластирі площею один квадратний сантиметр.

За допомогою маленьких голочок він закріплюється на шкірі, після чого вони розкладаються і вивільняють препарат. Під час випробувань на гризунах з ожирінням вчені приклеювали до них два пластири, один з яких містив ліки, а другий був порожнім.

Кожні три дні пластирі змінювали на нові. Цю процедуру повторювали протягом чотирьох тижнів. Весь цей час спеціалісти стежили за вагою, апетитом, фізичною активністю і метаболізмом тварин.

Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

В результаті, 20 відсотків жиру зменшилося в тій частині тіла, де був прикріплений пластир з препаратом. Також скоротилася кількість білих жирових клітин і з'явилися клітини бурого жиру. Ще у мишей знизився рівень цукру в крові.

За словами експертів, цей метод метод незабаром можуть схвалити для випробування на людях.