Для цього дослідники провели розширені інтерв’ю з півсотнею добровольців, які брали участь в бойових діях в Іраку і Афганістані, та які страждають від посттравматичного синдрому. Про це повідомило наукове видання EurekAlert.
Читайте також: Як за 15 хвилин впоратися зі стресом та покращити настрій
На основі спеціальних досліджень, зокрема аналізу мовних особливостей, характерних для людей з синдромом: монотонна мова, слабкі інтонації, знижена жвавість розмови, і навчали нейромережу. Цей стресовий розлад з’являється у людей, які пережили психотравмуючу подію: наприклад, насильство або активні бойові дії.
Тепер його (посттравматичний синдром – 24 канал) зможуть визначити просто спілкуючись з людиною телефоном. Якщо показник буде перевищувати близько 8 або 8 з половиною, то людина це побачить. Саме так це працюватиме,
– розповів дослідник департаменту психіатрії Євген Ласка.
Тобто програмне забезпечення аналізує слова у поєднанні з частотою, ритмом, тоном і артикуляційними характеристиками мови. А для висновку про стан людини звертає увагу на емоції, почуття, психічне здоров'я та якість зв'язку.
Що таке посттравматичний синдром? Це психічний розлад, різновид неврозу, що виникає в результаті переживання однієї чи кількох психотравматичних подій. ПТСР може виникати не тільки у військових або ветеранів, а й у будь-якої людини, яка пережила серйозну травму або шокуючу подію у своєму житті.
За світовими даними, кількість тих, хто має ПТСР (серед учасників бойових дій) – коливається десь від 6% до 20% від числа усіх, хто пройшов війну.