Про це вчені повідомили у журналі Public Health Nutrition.

Дослідження проводили вчені з Університету Мельбурна і Онкологічного консиліуму штату Вікторія, що в Австралії. В експерименті взяли участь понад 35 тисяч людей.

Читайте також: Науковці винайшли інноваційний спосіб боротьби з раком

За словами науковців, у 3283 людей, які регулярно вживали солодкі безалкогольні напої, виявили 11 видів пухлин. Зокрема, діагностували рак нирки, стравоходу, молочної та підшлункової залоз, шлунка, печінки, простати, яєчника, жовчного міхура, ендометрію і колоректальний раку. При цьому багато людей не скаржились на надлишкову вагу.

Навіть у людей, які не мали надмірної ваги, зберігався підвищений ризик розвитку раку, якщо вони регулярно вживали солодкі напої,
– зазначив лікар-науковець Елісон Ходж.

Дослідження також підтвердило, що підвищена схильність до раку була виявлена тільки у тих людей, які споживали напої з натуральними підсолоджувачами, а не штучними. Тому вчені припустили, що саме цукор сприяв розвитку пухлин. Однак глюкоза живила не тільки онкоклітини, але й здорові.

Читайте також: Вчені винайшли універсальну вакцину від раку

Як відомо, за останнє десятиліття було проведено низку досліджень, спрямованих на підтвердження впливу цукру на онкозахворювання. Проте жоден із вчених не зміг достеменно пояснити ці властивості глюкози. Попри це науковці в один голос заявляють, що людям варто зменшити кількість солодкого, яке споживається упродовж дня.